Bizim hedefimiz ilk beş

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Denizlispor galibiyetinin ardından ilk beş hedefine odaklandıklarını ve Yeni Malatyaspor maçını da kazanmak istediklerini söyledi.

Gevrek Haber
13:23 -
0 yorumun tümünü göster
Bizim hedefimiz ilk beş

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, kulüp internet sitesi üzerinden gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Denizlispor karşısında aldıkları galibiyetten dolayı çok mutlu olduklarını ve ligi ilk beşte bitirmeyi hedeflediklerini açıklayan Büyükekşi, 31. haftada oynayacakları Yeni Malatyaspor karşısında da üç puan için mücadele edeceklerini belirtti.

“Her maçı final gibi düşünmeye devam edeceğiz”

Ligde bulundukları konum itibariyle asla rehavete kapılmamaları gerektiğini ve performanslarının artarak devam etmesi gerektiğini dile getiren Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ligde sezon sonuna doğru yaklaştıkça her karşılaşmanın ve puanın önemi daha da artıyor. Rakibimiz ligde kalma mücadelesi yaşadığından dolayı elbette onlar için çok önemli bir karşılaşmaydı. Ancak biz de üst sıralarla olan ilişkimizi kesmeye niyetli değiliz. Denizlispor karşısında sahada bunu gerçekleştiren bir takımımız vardı. İlk dakikadan son dakikaya kadar galibiyet için mücadele ettik ve hak ettiğimiz bir galibiyet almayı başardık. Her maç final gibi düşünmeye devam etmek zorundayız. Her puanın öneminin bilincindeyiz. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi rakiplerimizin durumlarına saygı duyuyoruz ancak tek önceliğimiz kulübümüzün başarısı. Bu galibiyetle birlikte ligde üst sıralarda kalmayı sürdürdük. Eksik olan oyuncularımızın da yavaş yavaş aramıza katılıyor olması gücümüze güç katmaya devam edecek” dedi.

“Hedefimiz ilk beş”

Sezon başında hedeflerini ilk beş olarak belirlediklerini ve bu hedef doğrultusunda ilerlediklerini dile getiren Başkan Mehmet Büyükekşi, “Sezon öncesi planlamamızı yaparken hedefimizi ilk beş sıra olarak belirlemiştik. Bu doğrultuda transfer politikası izleyip, ona göre hareket ettik. Nitekim şuan 46 puanla altıncı sıradaki rakibimizle aynı puanı paylaşıyoruz. Beşinci sırada bulunan Alanyaspor ile aramızda sadece üç puanlık bir fark bulunuyor. Bu hedefimizden asla kopmayacağız ve taraftarlarımızı mutlu etmeyi sürdürmek istiyoruz. Gaziantep şehri her alanda olduğu gibi futbolda da bu ülkenin en önemli değerlerinden biri olmak zorunda. Bunu yerine getirebilecek bir takımımız ve yönetim kurulumuz var. Herkes sorumluluklarının farkında olarak, çalışmaya devam edeceğiz. Sezon sonunda hedefimizi gerçekleştirirsek büyük bir başarının da altına imza atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar