Eğitim Kurumlarına hibe desteği

Korona virüs salgını nedeniyle verilecek hibe desteğine eğitim kurumları da dahil edildi.

Gevrek Haber
20:28 -
0 yorumun tümünü göster
Eğitim Kurumlarına hibe desteği

Esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere korona virüs salgını nedeniyle verilecek hibe desteği hakkında karar (karar sayısı: 3998), 21 Mayıs 2021 tarihli ve 31487 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Eğitim kurumları da hibe desteğine dâhil oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı'nın ardıdnan iki grup halinde hibe verilecek olan gruplar sıralanmıştı. Eğitim kurumlarının da içinde yer aldığı ikinci gruba verilecek hibe 3 bin TL olarak belirlendi.

Destek verilecek eğitim kurumları ise şu şekilde sıralandı:

Oyuncu seçme ajansları ve bürolar

Orta öğretime, yüksek öğretime, kamu personeli vb. sınavlara yönelik kurs ve etüt merkezleri

Bilgisayar, yazılım, veritabanı, vb. eğitimi veren kurslar

Muhasebe eğitim veren kurslar

Mankenlik, modelistlik, stilistlik kursları

Sürücü Kursu

Özel eğitim kurumları tarafından verilen okul öncesi eğitimler

Çocuk kulüpleri

Başka yerde sınıflandırılmamış diğer eğitim kursu faaliyetleri (cankurtaranlık, hayatta kalma, topluluğa konuşma, hızlı okuma vb. eğitimi dahil; yetişkin okuma yazma programları ile temel, orta ve yükseköğretim düzeyinde verilen eğitim hariç)

Dil ve konuşma becerileri eğitimi veren kurslar

Akademik özel ders verme

Mesleki amaçlı eğitim veren diğer kurslar

Çocuk gündüz bakım (kreş) faaliyetleri (engelli çocuklar için olanlar ile bebek bakıcılığı dahil; okul öncesi eğitim faaliyetleri ile çocuk kulüpleri (6 yaş ve üzeri çocuklar için) hariç)

Biçki, dikiş, nakış, halıcılık, güzellik, berberlik, kuaförlük kurslarının faaliyetleri

Spor ve eğlence amaçlı spor etkinliği ve karşılaşması düzenleyicilerinin ve organizatörlerin faaliyetleri

Eğitimi destekleyici faaliyetler (eğitim rehberlik, danışmanlık (yurt dışı eğitim danışmanlığı dahil), test değerlendirme, öğrenci değişim programlarının organizasyonu, yaprak test ve soru bankası hazırlama gibi eğitimi destekleyen öğrenim dışı faaliyetler

Kültürel eğitim veren kursların faaliyeti (bale, dans, müzik, fotoğraf, halk oyunu, resim, drama, vb. eğitimi dahil, temel, orta ve yükseköğretim düzeyinde verilen eğitim hariç)

Spor ve eğlence eğitim kursları (futbol, dövüş sanatları, jimnastik, binicilik, yüzme, dalgıçlık, paraşüt, briç, yoga, vb. eğitimi ile profesyonel spor eğitimcilerinin faaliyetleri dahil, temel, orta ve yükseköğretim düzeyinde verilen eğitim hariç)

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar