Fahrettin Koca’dan vatandaşlara uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Başkalarının yaptırdığı aşı sizin sağlığınızı korumaz. Lütfen aşınızı yaptırın" dedi.

Gevrek Haber
08:50 -
0 yorumun tümünü göster
Fahrettin Koca’dan vatandaşlara uyarı

Koca, başka paylaşımında da bir sağlık çalışanının "Bütün ülke aşılanırsa, bu virüsten kurtuluruz" sözlerine yer verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından vatandaşlara corona virüsü aşısı olma çağrısı yaptı.

Koca, ilk paylaşımında “Yağmur hemşire Covid-19 servisinde görevli. Hastalarıyla ilgilenirken kendi babasının yanında olamamış. Eşi hekim. Dün görevli olmadığı halde 9 saat aşılamada Yağmur hanıma yardım etmiş. Bu fedakârlıkların ardında acı tecrübeler var. Yağmur hanım, aşınızı olun derken çok haklı” dedi.

İkinci paylaşımını videolu olarak yapan Bakan Koca, “Bugün 1 milyonuncu doz aşı, 21.04'te Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı. Aşıyı uygulayan arkadaşımız Hemşire Esma Alay, tüm çalışma arkadaşlarımız gibi herkesi aşıya bekliyoruz diyor. ‘Bütün ülke aşılanırsa, bu virüsten kurtuluruz'” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca, üçüncü paylaşımında ise vatandaşlara aşı uyarısı yaparak “Başkalarının yaptırdığı aşı sizin sağlığınızı korumaz. Lütfen aşınızı yaptırın” çağrısında bulundu.

Bakan Koca, 28 Haziran Pazartesi günü 1 milyon 44 bin 263 kişinin aşı yaptırdığını açıklayarak “Randevunuzu alın, siz de aşınızı yaptırın” mesajı paylaştı

28 Haziran corona virüsü tablosu açıklandı! İşte son durum

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar