CHP'li liderler Gaziantep'te

Gaziantep dev bir organizasyona ev sahipliği yapacak. CHP Genel Merkezi Yerel Yönetimler politikalarını Gaziantep’te 250 belediye başkanın ve bine yakın misafirin katılımıyla masaya yatıracak.

Gevrek Haber
09:55 -
0 yorumun tümünü göster
CHP'li liderler Gaziantep'te

3 gün boyunca sürecek olan CHP’nin çalıştayı Gaziantep’in turizmine ilaç gibi gelecek.  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığının da Gaziantep’e çıkarma yapacak olan CHP heyeti CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikalarının belirlenmesi için görüş alış verişinde bulunacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve diğer MYK üyeleriyle birlikte aralarında Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Tunç Soyer ve Zeydan Karalar’ın da olduğu CHP’li 250 belediye başkanı Gaziantep’teki çalıştaya katılacak. 

18-19-20  Haziran’da gerçekleştirilecek ve 3 gün sürecek olan çalıştay da hem CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikaları gözden geçirilecek hem de her an olabilecek bir erken seçime hazırlık olduğu da gelen bilgiler arasında.

CHP Genel Merkezi ile tüm CHP’li belediyelerin koordinasyonunun güçlendirilmesi amacıyla Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde yeni bir çalışma grubu oluşturuldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bu çalışmayı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yapacak.

Çalışmalar kapsamında ilk olarak, CHP’nin iktidar olması halinde uygulayacağı yerel yönetim politikalarının belirlenmesi için çalışma başlatıldı. Yerel yönetimler, eski belediye başkanları, bu konuda çalışmalar yapan akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak yapılacak çalışmanın ardından CHP’nin Yerel Yönetimler Politikası Belgesi hazırlanacak.

CHP, genel seçime giden süreçte, yerel yönetimlerin performansının ve başarılı projelerinin artırılmasının yanı sıra partinin iktidar olması halinde uygulanacak yerel yönetim politikalarının somut olarak maddeler halinde belirlenmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.18-19-20  Haziran’da Gaziantep’te düzenlenecek çalıştaya yerel yönetim uzmanları, kanaat önderleri, sivil toplum temsilcileri ve akademisyenler katılacak. Çalıştayda, CHP'nin yerel yönetim politikaları üzerine kapsamlı değerlendirmelerde bulunulacak, görüş ve öneriler alınacak. Çalıştayda, Türkiye’nin ideal belediye sayısının, belediyelerin yetkilerinin ve finansal kaynaklarının nasıl düzenlenmesi gerektiği üzerinde de durulacak.

Partinin eski ve yeni belediye başkanlarıyla toplantılar yapılmasının ardından son şekli verilecek belge, daha sonra partinin yetkili kurullarına sunulacak. Söz konusu belge, CHP’nin yerel yönetimlerle ilgili hazırlayacağı reform niteliğindeki yasal düzenlemelere de ışık tutacak.

18-19-20 Haziran’da  Gaziantep’te olacak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 3 gün boyunca dur durak bilmeden yoğun mesai harcayacak. STK temsilcileri, kanaat önderleri, sanayiciler, iş insanları ve vatandaşlarla bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu, esnaf ziyaretlerin de bulunacak.

 

 

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar