Üst geçit çöktü, metro araçların üzerine düştü!

Meksika'nın başkenti Mexico City'de bir metro treni, üst geçidin çökmesi sonucu arabaların üzerine düştü. Korkunç kazada 15 kişi hayatını kaybederken, 70 kişi de yaralandı.

Gevrek Haber
10:16 -
0 yorumun tümünü göster
Üst geçit çöktü, metro araçların üzerine düştü!

Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kurtarma çalışmalarının devam ettiğini, itfaiyeciler ve kamu güvenliği personelinin yoğun şekilde çalıştığını belirtti. Öte yandan ülkeyi sarsan metro kazası yakınlardaki bir işletmenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Meksika'nın başkenti Meksiko'da üst geçit faciası yaşandı. Olivos Metro İstasyonu'nda demir yolunun bir kısmının henüz bilinmeyen bir sebeple çökmesiyle birlikte tren raydan çıkarak araçların üzerine düştü.

Meksika İtfaiye Departmanı yerel medyaya verdiği açıklamada, kazada ilk belirlemelere göre, 15 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi yaralandığını bildirdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İtfaiyeciler, kamu güvenliği personeli yoğun şekilde çalışıyor. Kısa süre sonra daha fazla bilgi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Meksika'da metro üst geçidi çöktü, tren raydan çıktı! Faciada 15 kişi öldü, 70 kişi yaralandı

Öte yandan, kaza anı Olivos Metro İstasyonu'na yakın bir işletmeye ait güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar