Türk siyasetinde merkez tümüyle çökebilir!

Gaziantep'in eski Milletvekili ve AK Parti MKYK eski Üyesi Şamil Tayyar, Avrupa'daki siyasi değişikliklerin Türkiye üzerindeki potansiyel etkilerini sosyal medyada değerlendirdi.

Selenay Korkmaz
10:03 -
Türk siyasetinde merkez tümüyle çökebilir!

Gaziantep eski Milletvekili ve AK Parti MKYK'nın eski üyesi Şamil Tayyar, Avrupa'daki politik değişimlerin Türkiye'ye etkisine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Avrupa'da yaşanan son olayları sosyal medya üzerinden değerlendiren Tayyar, bölgede artan aşırı sağ hareketliliğinin ve siyasi krizlerin Türkiye'yi de etkileyebileceğini belirtti.


KURDUKLARI SÖMÜRÜ DÜZENİ BUMERANG GİBİ KENDİLERİNİ VURDU


Şamil Tayyar'ın sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmede, "Avrupa şokta. Aşırı sağ, parlamento seçimlerinde tüm Avrupa’yı kasıp kavurdu adeta. Macron, Fransa’da parlamentoyu feshetti, seçime gidiyor. Belçika başbakanı gözyaşlarıyla istifa etti. Kurdukları sömürü düzeni bumerang gibi kendilerini vurdu. Adaletsizlikler, iktisadi çatışmalar, iç savaşlar, sığınmacılar ve benzeri bir dizi küresel sorunlar, Avrupa siyasetini mutasyona uğrattı."

TÜRK SİYASETİNDE MERKEZ TÜMÜYLE ÇÖKEBİLİR


Tayyar, Türkiye'nin bu durumdan nasıl etkilenebileceği konusunda da uyarılarda bulundu: "Bu dalga, Türkiye’yi de içine alır mı? Etkiler ama Türkiye, Avrupa gibi olmaz, şimdilik. Özellikle sığınmacı sorununun Türk siyasetini etkilediği gözden kaçırılmamalı. Misal, Zafer Partisi’nin çıkışı, buna işarettir. Gerekli önlemler alınmazsa, birkaç seçim sonra Türk siyasetinde merkez tümüyle çökebilir. Dikkat." dedi.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar