Tahmazoğlu’dan yeni bir tesis hizmeti

Şahinbey Belediyesi sosyal tesis ağına bir yenisini daha ekleyerek, kırsal mahallelerinden biri olan Küçükkızılhisar Mahallesine yaptığı sosyal tesisi vatandaşın hizmetine sundu.

Gevrek Haber
15:35 -
0 yorumun tümünü göster
Tahmazoğlu’dan yeni bir tesis hizmeti

563 metrekare alan üzerine inşa edilen ve toplam maliyeti 1 milyon 18 bin 929 TL olan Küçükkızılhisar Sosyal Tesisi bugün yapılan törenle vatandaşın hizmetine sunuldu. Küçükkızılhisar Mahallesi’ne yapılan sosyal tesisin açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, Şahinbey İlçe Müftüsü Necati Şafak, meclis üyeleri ve protokol üyeleri katıldı.

“Amacımız sosyal tesisi aktif olarak kullanmak”

Sosyal Tesis hakkında teknik bilgiler veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tesisin aktif olarak kullanmasını isteyerek, “Küçükkızılhisar bizim mahallemiz artık ne kırsal mahalle ne de şehir mahallesi ikisinin ortasında. Şehirle bütünleşti hemen arkasında Beştepe Mahallemiz var. Aslında biraz da arada bir yerde kaldı. Fakat buna rağmen kırsal mahalle olma özelliğini koruyor. Burada bizde Şahinbey Belediyesi olarak bir tane park yaptık. Asfalt ve kilit taşı olarak 172 bin metrekare asfalt ve kilit taşı çalışması yapmışız. Gençlerimiz spor yapsın diye 3 tane halı sahamız var. 7 kilometre arazi yolu yaptık ve bakım, onarım yapıldı. Son olarak tesisimiz ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum. Küçükkızılhisar Sosyal Tesisimiz hem erkek hem de kadın taziye salonu var. Bir tane dersliğimiz var. Amacımız burayı aktif olarak kullanmak. Dersliği de kullanalım, alt katıda kullanalım, üst katı da kullanalım. İnşallah hem kadınlar hem de erkekler burayı değerlendirir. Yoksa sadece taziyeden taziye kullanılmasın. Buranın aktif olarak kullanılmasını istiyoruz. Hocalarımız, kurslarımız ve diğer şeylerle inşallah güzel bir şekilde değerlendiririz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar