Şoke eden olay

Koronavirüs şüphesi bulunması nedeniyle Maltepe Cezaevi'nden çıktıktan sonra yurtta karantinaya alınan Pakistanlı Ali Muhtar, uç uca eklediği perde ve çarşaflarla 12'nci kattaki odasından kaçmaya çalışırken canından oldu.

Gevrek Haber
14:15 -
0 yorumun tümünü göster
Şoke eden olay

Çarşafları penceresinden sarkıtan Muhtar, 6'ncı kata kadar inebilse de çarşafların kopması üzerine yaklaşık 25 metreden aşağı düşerek yaşamını yitirdi.

2 Nisan Pazar günü saat 06.00 sıralarında Maltepe Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu'nda koronavirüs şüphesi bulunan Pakistan uyruklu Ali Muhtar (36) Maltepe Cezaevi'nden çıkarıldıktan sonra İl Göç İdaresi'ndeki işlemleri bitene kadar pandemi yurduna yerleştirildi.

Muhtar, yurtta 2 gün kaldıktan sonra kaçmak için odalardan topladığı perde ve çarşafları birbirlerine bağladı. Perde ve çarşaflara tutunarak 12'nci kattaki odasının penceresinden aşağı sarkan Muhtar, 6'ncı kata kadar indi.

Muhtar, çarşafların kopması sonucu 6'ncı kattan, yaklaşık 25 metre yükseklikten aşağı düştü. Kanlar içinde yerde yatan Muhtar'ı gören görevliler, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Ali Muhtar'ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Karantinadan birbirine bağlayıp sarkıttığı çarşaflarla kaçmaya çalışınca canından oldu

Polis ve savcı incelemesinin ardından Muhtar'ın cenazesi Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Yurdun yakınında bulunan sitenin sakini, "Sabah saatleriydi, biz sese uyandık. Dışarıdan baktığımda ambulans gelmişti. Birileri bağırıyordu. Pakistan uyruklu olduğunu duydum. Bir vatandaşın yukarıdan aşağı perde sarkıtarak indiğini öğrendim" dedi.

Birbirine bağlayıp sarkıttığı çarşaflarla karantinadan kaçmaya çalışan vatandaş canından oldu

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar