Hafızlık yarışması Türkiye birincisi Gaziantep’ten

Türkiye geneli Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an kursları arasında düzenlenen Hafızlık Yarışması Türkiye Finali, Covid-19 tedbirleri kapsamında 16-17 Mart tarihlerinde Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Gevrek Haber
15:41 -
0 yorumun tümünü göster
Hafızlık yarışması Türkiye birincisi Gaziantep’ten

Çevrimiçi gerçekleştirilen yarışmada Türkiye Birincisi olan İshak Mermer ile Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bayanlar Kategorisi Bölge Birincisi Nurgül Baytar ve Erkekler Kategorisi Bölge İkincisi Ahmet Arda Gökkaya, Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ziyaret ettiler.

Kur’an kurslarında okuyan öğrencileri, hafızlık eğitimine ve kaidelerine uygun olarak Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaya, öğrenmeye teşvik etmek, Kur’an kurslarına katılımı artırmak amacıyla yapılan yarışmanın bölge elemelerinin ardından yedi bölge birincisi olan kız ve erkek öğrencilerin katılımıyla Türkiye Finali yapıldı.

Bölge birincilerinin yarıştığı finalde erkeklerde birinciliği Gaziantep Şahinbey Hoşgör Fatih Kur’an Kursundan İshak Mermer alırken, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Bayanlar Kategorisi Bölge Birincisi Oğuzeli Müftülüğü Bölge Yatılı Kur’an Kursu öğrencisi Nurgül Baytar ve Erkekler Kategorisi Bölge İkincisi Şehitkâmil Müftülüğü Ashab-I Suffe Kur’an Kursu öğrencisi Ahmet Arda Gökkaya oldu.

Vali Davut Gül, kendisini ziyaret eden öğrencileri tebrik ederek, emeği geçen hocaları başta olmak üzere ailelerine, öğrencilere ve destek olan herkese teşekkür etti.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar