Gözler bugünkü kabine toplantısında

Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci'ne geçildiği günden bu yana Türkiye'deki corona virüs vaka sayıları üçe katlandı.

Gevrek Haber
13:29 -
0 yorumun tümünü göster
Gözler bugünkü kabine toplantısında

Gözler bugünkü kabine toplantısından sonra yapılacak açıklamalarla alınacak kararlar ve risk haritasında olacak

1 Mart 2021 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısında alınan kararla, Sağlık Bakanlığı ve Coronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak “Yeni Kontrollü Normalleşme Sürecine” geçildi.

İller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri risk gruplarına göre belirlendi.

Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci ise corona virüs mücadelesine yaramadı. Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulan günlük vaka sayısı 1 Mart 2021’den bu yana üçe katlandı. 9 bin 891 olan günlük vaka sayısı 30 bine dayandı.

Her geçen gün artan vaka sayısı sonrasında gözlen bugün yapılacak kabine toplantısına çevrildi. Risk haritasında değişiklik yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

İki hafta bir güncelleneceği belirtilen illerin risk durumunu gösteren harita açıkladığın günden bu yana değiştirilmedi. Haritanın değişmesi halinde illerde uygulanan tedbirler de değişecek. Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde 20- 26 Şubat 2021 tarihli risk haritası duruyor. Son açıklanan illere göre haftalık vaka sayılarına bakıldığında haritada birçok ilin renginin ve risk grubunun değişeceği görülüyor.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar