Gaziantep’te yoğun bakımlarda yer kalmadı

10-16 Nisan 2021 tarihli 100 bin kişide illere göre vaka sayısında Gaziantep’te vaka sayısı 293.36 oldu.

Gevrek Haber
10:50 -
0 yorumun tümünü göster
Gaziantep’te yoğun bakımlarda yer kalmadı

Vaka sayılarının artmaya devam ettiği Gaziantep’te Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritasının tamamen kırmızıya döndüğü, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 81 seviyesine çıktığı öğrenildi.

Sağlık alanında durumu A, B ve C planı olarak 3 ana başlıkta değerlendiren ve çözümler üreten yetkililer, hastanelerdeki doluluk oranının yüzde 50’ler seviyesinde seyretmesini A planı, yüzde 70’ler seviyesine çıkmasını B planı, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 75’inin üzerine çıkmasını ise C planı olarak planlamıştı.

C planına göre Gaziantep’te yoğun bakım doluluk oranı yüzde 75’inin üzerine çıkarsa, şehirdeki kamu-özel bütün hastanelerin pandemi hastanesine çevrilmesi öngörülüyordu.

Yapılan son değerlendirmede bugün itibariyle (19 Nisan 2021-saat 23.00) Gaziantep’teki yoğun bakım doluluk oranı yüzde 81’in üzerinde seyreden Gaziantep’te, Dr.Ersin Arslan Devlet hastanesi hariç kamu özel bütün hastanelerin pandemi hastanesine çevrilmesine karar verildi.

Bu kapsamda bu yıl içerisinde hizmete giren Bossan Hospital ve Liv Hospital’in de pandemi hastanesi olarak hizmet vereceği kaydedildi.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar