Gaziantep’te vefa örneği ‘BULUT’

Türkiye Gaziantep'te yanında sahibi öldürülen Dogo Argentino cinsi 'BULUT'un sahibine olan vefasını konuşuyor.

Gevrek Haber
15:21 -
0 yorumun tümünü göster
Gaziantep’te vefa örneği ‘BULUT’

Gaziantep üniversitesi önüde işlen Hakan Durmaz cinayetinde Durmaz’ın Bulut isimli köpeği polis ekiplerinin incelemesi boyunca sahibinin başından ayrılmamıştı Durmaz’ın cesedinin cenaze aracına alınmasını dikkatle izleyen köpeğe polisler su vermişti.

Kimsesiz kalan köpek Gaziantep Hayvan Bahçesi ekipleri tarafından barınağa götürüldü. 

Cinayetin ardından sahibinin başından ayrılmadan aç ve susuz şekilde üzüntülü bakışlarla bekleyen Bulut isimli köpeğe cinayete kurban giden Hakan Durmaz’ın aileside dahil Türkiye’nin bir çok yerinden sahiplenme talebi var…

Yüzlerce kişi Bulut isimli Dogo Argentino cinsi köpeğe sahibine vefasını sosyal medyada paylaşarak yerinin hayvan barınağı değil acilen sahiplendirilmesi gerektiği paylaşımı yaptılar…

Dogo Argentino Özellikleri ve Bakımı

Dogo Argentino, tam bir bekçi ve koruma köpeği olarak bilinir. Ailesine son derece bağlı olan bu dostumuz, akıllı ve oyuncu karakterdedir. Çocuklarla arası her zaman iyidir ve iyi anlaşır. Tüm aile fertleri ile iyi ilişkiler kurar. Sevilmekten, ilgi gösterilmesinden hoşlanır. Orta- büyük bir ırk olması ile beraber kucakta vakit geçirmeye bayılır.

Dogo Argentino Irkının Fiziksel Yapısı

Dogo, kaslı ve atletik bir yapıya sahiptir. Orta-büyük köpek ırklarından biridir. Yüzünde sert bir ifade vardır. Alnı dışa çıkık, güçlü çeneli ve uzun kıvrık kulaklıdır. Fakat dogo sahipleri, kulaklarının görüntüsünden pek hoşlanmadıklarından olacak, genelde kulakları kesilerek sivri bir görünüm verilir.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar