GAÜN’de çarşının kapatılmasına YILDIRIM tepki…

Gaziantep Üniversitesi, üniversite içerisinde çarşı esnafına yönelik aldığı kararlar ile yine gündemde. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydınlı, yerleşke içerisinde bulunan çarşı alanın içerisindeki dükkanları kapatma kararı aldı.

Gevrek Haber
14:11 -
0 yorumun tümünü göster
GAÜN’de çarşının kapatılmasına YILDIRIM tepki…

YILDIRIM: BU KARARI KABUL ETMİYORUZ

GAÜN Çarşı esnafı ile bir araya gelen GTO Başkanı yıldırım, çarşıdaki dükkanların kapatılması kararını kabul etmediklerini söyledi. Yıldırım, “ Üniversite içerisindeki çarşı alanında dükkânı olan üyelerimizden öğrendiğimize göre Sayın Rektör bu alanı kapatma ve esnafın sözleşmelerini iptal etme kararı almış. Bir şehrin kalkınmasında üniversitelerle iş dünyası arasında kurulacak olan güçlü etkileşim, iletişim ve iş birliğinin önemi büyüktür. Buna rağmen Gaziantep Üniversitesi Rektörü Sayın Arif Özaydın’ın aldığı karar kabul edilemez” dedi.

HÜKÜMET ESNAFI DESTEKLERKEN…

Yıldırım, pandemi döneminden en olumsuz etkilenenlerin küçük esnaf olduğunu vurgulayarak, “ Pandemi yaralarını sarmaya çalışan üyelerimize Hükümetimiz elinden geldiğince destek olmaya çalışırken bir şehrin öz malı olan üniversitesinin bu tutumunu anlamak mümkün değil. Öğrencilerin yemek yediği, alışveriş yaptığı, sosyalleştiği hatta istihdam olanağı bulduğu bu çarşının kapatılması üniversitenin şehir ile iş dünyası ile arasındaki bağları koparan yanlış bir karardır. Unutulmamalı ki ben yaptım oldu ile olmaz! Devlette devamlılık esastır! Sayın Rektörün bir an önce bu yanlış karardan dönerek, esnafa sözleşme haklarını iade etmesini istiyoruz.” dedi.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar