Erdoğan'dan net mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Gençlik Zirvesi” programında konuştu.

Gevrek Haber
16:33 -
0 yorumun tümünü göster
Erdoğan'dan net mesaj

Erdoğan," Avrupa'sından Kanada'sına her fırsatta bize insan hakları, demokrasi, özgürlük nasihati verenlerin tarihindeki utanç lekeleri, birer birer ortaya dökülüyor." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlere seslenerek, "Lütfen ne kendine ne de milletine faydası olan muhterislerin hayallerinizi çalmasına, cesaretinizi kırmasına, enerjinizi heba etmesine izin vermeyin." ifadelerini kullandı.

Vatanımızın bekası için Mehmetçik'imize, jandarmamıza, korucularımıza şükranlarımı sunuyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Üzerinden geçen 26 yıla rağmen Srebrenitsa'da katledilen 8 bin 372 kardeşimizin acısı hala yüreğimizi kanatmaya devam ediyor. 

Dün 26. yıldönümünü andığımız Srebrenitsa soykırımında şehit olan Boşnak kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Avrupa'nın ortasında BM'nin gözü önünde işlenen bu katliam insanlık tarihine kara bir leke olarak kazınmıştır. Keşfedilen her toplu mezarla acılarımız tekrar tazeleniyor. Bu mezarlar soykırımı unutmama, unutturmama sorumluluğumuzu hatırlatıyor. Bir daha benzer acıları yaşamamak hem de Batı'nın soykırım gerçeği ile yüzleşmesi için bunu yapmak zorundayız. 

Avrupa'sından Kanada'sına her fırsatta bize insan hakları, demokrasi, özgürlük nasihati verenlerin tarihindeki utanç lekeleri, birer birer ortaya dökülüyor.

Türkiye Gençlik Zirvesinin öncelikle başarılı geçmesini tüm gençlerimiz için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

Halihazırda 88 üyesi ve 150 paydaşı ile gençlik alanında ülkemizin en kuşatıcı işbirliği zemini olan bu platform kuruluşundan bu yana hayata geçirdiği projelerle önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Platform, dergiler, yurtlar, burslar ve diğer projelerle gençlerimize eğitim hayatlarında destek olmaktadır. En önemli özelliği yürüttüğü faaliyetlerde birleştirici bütünleştirici bir anlayışla hareket etmesi olduğunu düşünüyorum.

Özellikle milli ve manevi değerleri önemseyen STK'lara karşı algı operasyonları artıyor. Siyasette de sivil toplumda da başarının anahtarı birlik, beraberlik, vahdettir. Bir duvarın tuğlaları gibi kenetlenmektir.

Hiç çekinmeden yalan ve iftira kampanyalarıyla gençlerimizi etkilemeye çalışıyorlar. Gençlere ulaşmak gençlerin duygularını istismar etmekle olmaz. Önce onlara kulak vermek ve onlarla duygudaşlık gerekir. 

En son buluşmamızı Diyarbakır'da gerçekleştirdik. Bir sonraki buluşmamız Erzurum'da olacak. Gençlerimizle bir araya gelip hasbihal etmeye devam edeceğiz.

Millet olarak ufku ve vizyonu açık pırıl pırıl gençlere sahibiz. Bizim gençlerimiz okuyor, araştırıyor. Türkiye'yi ve dünyayı takip ediyor. Ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden sporcularımızın içinde devletin koruması altında olan 14 sporcumuz da bulunuyor. 

Bizler bu anlayışla iktidarımız boyunca gençler için çalıştık. Bürokrasiden siyasete kadar gençlerin önünü biz açtık. Karar almak mekanizmalarında gençlerimizin önünü açtık. Fatih'in torunlarına 18 yaşında seçilme hakkı tanıdık. Bugün gençlerimiz büyük bir sorumluluk yükleniyor. Türkiye'nin siyasi, ticari, ekonomik, kültürel etkinliklerinde gençlerin adı artık daha çok duyuluyor. 

Gençlerimizin kanından kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlara 19 yıldır fırsat vermedik, bundan sonra da fırsat vermeyeceğiz.

Tek bir gencimizin dahi heba olmasına, terörün vahşi dişlileri arasında yitip gitmesine gönlümüz razı değil. Lütfen ne kendine ne de milletine faydası olan muhterislerin hayallerinizi çalmasına, cesaretinizi kırmasına, enerjinizi heba etmesine izin vermeyin

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar