Çift başlı yılan!

İki başlı bir yılanın internette paylaşılan akıl almaz görüntüler, izleyenlerin kanını dondurdu. Sürüngen meraklısı Barczyk beslenme görüntülerini paylaştığı yılanı için 'doğanın ucubesi' derken, yayınladığı video şok etkisi yarattı.

Gevrek Haber
10:38 -
0 yorumun tümünü göster
Çift başlı yılan!

Instagram'ından palaştı, gören herkesin tüyleri diken diken oldu. Sürüngen meraklısının yayınladığı videodaki korkunç sahneler izleyenlerin kanını dondurdu.

Yayınlanan inanılmaz videoda, Ben ve Jerry adındaki iki başlı bir yılanın, her bir kafasının birer fareyi yuttuğu an görülüyor. Sürüngen meraklısı Brian Barczyk, her bir kafanın bir çift ölü fareyi yavaşça çiğnediğini gösteren klibi Instagram hesabında paylaştı.

İki başlı sürüngen, bir embriyonun eksik bölünmesinden kaynaklanan bisefali olarak bilinen bir fenomenin sonucu. Bu süreç aynı zamanda insanlarda da yapışık ikizlere yol açar ancak yılanlar ve kaplumbağalarda daha çok iki başlılığa yol açıyor.

Ben ve Jerry bir California Kingsnake'dir. Bu yılanların çift başlı olma ihtimali 10 binde 1. Barczyk, iki başlı hayvanların yüzde 99,9'unun bir yıl dahi yaşamadığını ancak yetişkinliğe ulaşabilenlerin, Ben ve Jerry gibi, genellikle dolu bir hayat yaşadıklarını söyledi.

Video, beslenme olayı sırasında her bir kafanın ayrı ayrı kendi yemeğini yediğini gösteriyor ancak sorun şu ki, yılanın sadece bir sindirim sistemi var.

1989'dan beri sürüngen toplayan ve Sürüngen Ordusu'nu kuran Barczyk, dört buçuk yaşındaki yılanı üç yıl önce bir arkadaşından satın aldığını anlatarak şöyle devam etti:

Sürüngen meraklısı Barczyk, "Bir arkadaş onları üretti. Bu yılan doğanın bir ucubesi ve tamamen beklenmedik bir durum. Onları bana satmadan önce 1.5 yıl yalvardım" dedi.

Video ayrıca, Barczyk'in dediğine göre, yılanı bebek fareleri yerken gösteriyor çünkü bırakılırsa iki kafa, vücudun alabileceğinden daha fazla yiyecek ve aşırı yükleme yapacak.

İngiltere'nin Middlesbrough şehrinden olan 11 yaşındaki Grace Roys, ailesiyle birlikte popüler güzellik merkezi Cod Beck Reservoir'de dışarı çıkarken fark etmeden bir şeyin üstüne bastı ve kendini hastanede buldu.

Grace, ilkokulun son gününü bitirdikten sonra Cuma günü babası ve kız kardeşiyle dışarıya çıktılar. 37 yaşındaki annesi Maggy Mace kız için "patikada yürürken bir şeye bastı ve sonra bastığı şeyin sürünerek uzaklaştığını gördü" dedi.

Maggy, "Babası arabaya eşyaları koyduktan sonra geri döndü ve Grace'in histerik bir şekilde ağladığını gördü ama ilk anda aşırı tepki verdiğini düşündü. Grace ise ısrarla bir yılana bastığını söyledi ancak babası bunun sadece bir solucan ya da tırtıl olduğunu düşündü" dedi. Olanlara hala inanamayan anne şöyle devam etti:

"Eve giderken Grace mide ağrısından şikayet etmeye başladı, kusuyordu ve ayağı zonkluyordu. Birkaç saat sonra beni gördüğünde, yüzü şişmişti, ayağı siyah ve maviydi ve hastalanmıştı. Onu o halde görür görmez acil servise götürmemiz gerektiğini biliyordum. Diş izleri görülebiliyordu."

Doktorlar, ailenin bunun bir engerek ısırığı olduğuna dair şüphelerini doğruladı ve testler yaparken zehrin Grace'in böbreğine ulaştığını tespit etti. Grace iki gündür hastanede, bu süre zarfında Maggy'ye göre 'şişlik, bacağının yarısına kadar indi'.

Maggy, yara için "Ayağı olması gerekenden üç kat daha büyük ve kaya gibi sert. Konuştuğumuz tüm tıp uzmanları böyle bir şey görmediklerini söyledi." açıklamasında bulundu. Grace'in koltuk değneği, antibiyotik ve antihistaminik kokteyli ile yakında hastaneden ayrılabileceğini umuyor.

Acılı anne Maggy, "Kızım içeride tıkılıp kalmaktan bıktı ama ayağa kalkma pratiği yapıyor çünkü şu anda fiziksel olarak yürüyemiyor" diye konuştu. Olayın şokunu henüz atlatamamış olan Maggy, ayrıca şu uyarıda bulundu: "İnsanlar İngiltere'de tehlikeli yılan olmadığını düşünüyor, ancak tehdidin farkında olmaları gerekiyor."

Akıllara durgunluk veren olay, ABD'de gerçekleşti. Bir kadın, gece yatarken yatağının yanında 18 tane yılan buldu. Georgia eyaletindeki Augusta bölgesinde yaşayan Trish Wilcher, pazar gece yatmak için yatağına uzanırken, yerde garip bir şeyle karşılaştı.

Wilcher, "Yerde tüy olduğunu düşündüğüm bir şey fark ettim, tam almaya çalışırken hareket ediverdi" dedi. Birkaç saniye sonra yerde başka bir şeyin daha hareket ettiğini gören kadın, kısa süre içinde bunların küçük yılanlar olduğunu anladı.

Panikle eşi Max'e giderek durumu anlatan Wilcher'ın yatak odasından 17 yavru ve bir tane de anne yılan çıktı. Max, bunun üzerine maşaya benzer bir yakalama aletiyle yavru yılanları ve anne yılanı dikkatlice bir çuvalın içine yerleştirdi. Daha sonra civardaki bir derenin yanına giderek hayvanları zarar vermeden doğaya geri bıraktı.

Başından geçenleri anlattığı Facebook gönderisinde Wilcher, "Yatak odasını köşe bucak kontrol ettik, 17 yavru ve bir anne bulduk. Evdeki tüm yılanları çıkardık mı emin değilim. Bu gece bana uyku yok" diye yazdı.

Georgia Doğal Kaynaklar Birimi'nden biyolog Daniel Sollenberger, yılanlarla evde karşılaşmanın doğal olduğunu belirterek "Küçük çatlaklardan ya da deliklerden geçip evlere veya garajlara girebilirler" dedi.

ABD'de dehşete düşüren bir olay da 5 Temmuz'da yaşanmıştı. Bir Burma pitonu 5 Temmuz'da, alışveriş merkezindeki Blue Zoo Akvaryumu'ndaki kafesinden kaçtı. Louisiana eyaletinde gerçekleşen olayın ardından yetkililer Cara adlı sürüngeni aramaya başladı.

Polis ve itfaiye ekipleri 6 Temmuz'da Cara'yı birkaç saat boyunca bulmaya çalışsa da başarılı olamadı. Blue Zoo Akvaryumu bunun ardından mağazaya yalnızca pek çok yılan uzmanı getirmekle kalmadı, aynı zamanda gece görüşlü ve hareket sensörlü kameralar satın aldı.

Ayrıca hayvanın saklandığı yerden çıkması için mağazanın her bir köşesine yiyecek yerleştirildi. Blue Zoo Akvaryumu'nun kurucusu Wes Haws, hayvanın bulunmaması halinde duvarları yıkmayı planladıklarını söyledi: "En büyük korkum Cara'nın duvarların arasına sızıp bir daha çıkmaması. Bu olaya bir çocuk kaybolmuş gibi yaklaşacağız."

Blue Zoo Akvaryumu'nun Facebook hesabından bugün yapılan açıklamada, koku takip edebilen bir köpek arandığı bildirildi. CNN International'ın aktardığına göre salı sabah saatlerinde hayvanın kaybolduğunun fark edilmesinin ardından alışveriş merkezindeki 140'tan fazla mağaza kapatıldı.

Ancak Cara'nın alışveriş merkezinde başka bir yere gitmediği, hâlâ akvaryumun içinde olduğu yönünde kanıtların bulunmasının ardından mağazalar tekrar açıldı. Öte yandan yaklaşık 3,5 metre uzunluğundaki yılan bulunana kadar Blue Zoo Akvaryumu kapalı kalacak.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar