Batman’da sel: 1 kadın, 2 çocuk öldü, 1 çocuk kayıp

Batman'da etkili olan yağış nedeniyle meydana gelen selde evinin önünde suya kapılarak sürüklenen Lalihan Güner'in (54) ve iki çocuğunun cesedine ulaşıldı. Sel sularına kapılan Güner'in bir çocuğunu ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Selenay Korkmaz
11:28 -
Batman’da sel: 1 kadın, 2 çocuk öldü, 1 çocuk kayıp

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yurt genelindeki olumsuz hava koşulları nedeniyle Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 1 kişi ile Batman'da 1 kişinin sel sularına kapılarak hayatını kaybettiğini, 50 kişinin de yaralandığı açıkladı.

ANNE VE 2 ÇOCUĞUNUN CESEDİ BULUNDU, 1 ÇOCUK ARANIYOR

Batman’da etkili olan yağış nedeniyle su taşkınlarının yaşandığı Seyitler Mahallesi 3062'nci sokakta Lalihan Güner (54), evinin önünde suya kapılarak sürüklendi. Sudan çıkarılan Güner'in, hayatını kaybettiği belirlendi. Güner'in cansız bedeni, otopsi için hastane morguna konuldu.

Ekiplerin çalışmaları sonucu A. Güner (1) ve İ. Güner’in (5) cansız bedeni evlerine yakın bir yerde bulundu. Çocukların cesedi kentteki özel hastanelere götürüldü. Selde kaybolan 1 çocuğu arama çalışmaları sürüyor.

1,5 METRELİK ÇAMURUN ALTINDA KALDILAR

Valilikten yapılan açıklamada, “Yaşları bir, 3 ve 5 olan çocukları arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 7 kişilik aileden anne, baba ve 2 çocuk yaralı olarak kurtarılırken, 3 küçük çocuk 1,5 metre yükselen çamurun altında kaldı.” ifadesi kullanıldı. Öte yandan, sel sularına kapılan ve vatandaşlar tarafından kurtarılan Aysun Güner ve Ceylan Güner, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

“BODRUM KATLARDAN UZAK DURUN”

Anne Güner’in suya kapılan 3 çocuğunun da arandığını belirten Vali Canalp, Şu anda, maalesef bir vatandaşımız yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Şu anda çok sayıda hanemizde de bodrum katlarında 240 ihbar aldık. Bodrum katlarında su basma ihbarı olarak. Belediye ve AFAD ekiplerimiz olay mahallerinde suları boşaltıyorlar. Bulunmuş olduğumuz bu noktada ise 3 evladımız kayıp durumdadır. Onları arama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.(DHA-AA)

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar