Normalleşme sonrası altın satışlarında artış yaşanıyor

Kademeli normalleşme sonrası düğün ve nikah törenleri nedeniyle altın satışında artış yaşanmaya başladı.

Gevrek Haber
12:04 -
0 yorumun tümünü göster
Normalleşme sonrası altın satışlarında artış yaşanıyor

Kuyumcular, altının sabit fiyatta kalması ve düğün sezonunun açılmasıyla altın satışlarının daha da artacağını ifade etti.

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, düğün sezonunun başlaması ve yaz mevsimiyle beraber altın satışlarında artış yaşanacağını ifade ederek, altın alımında dikkat edilmesi gerekenlerden bahsetti.

“Düğün sezonunda işlerimizin daha iyi gideceği kanaatindeyiz”

46 yıldır kuyumculuk yaptığını belirten Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, “Altın eğer sabit kalırsa düşüş bu şekilde devam edip de 400 TL civarında olursa tahminimizce bu düğün sezonunda işlerimizin daha iyi gideceği kanaatindeyiz. Çünkü insanların alım gücünün az olmasından dolayı biraz altın satışımızda düşüş başladı. Fakat şu anda düğün sezonunun girmesiyle beraber bide havaların ısınıp da, yağışlardan ve soğuklardan ayrılmasıyla hem kapalı alanda hem de dışarı alanlarda yapılan düğünlerle bence işlerimizin daha da iyi olacağı kanaatindeyim” dedi.

“Aşı bulunmasaydı, altın şu anda 500 TL belki de 600 TL’yi bulmuş durumdaydı”

Aşı sayesinde altın fiyatlarının artmadığını ifade eden Oda Başkanı Sedat Özdinç, “Türkiye’deki normalleşmenin hızla daha ileri gitmesinden dolayı fiyatların sabit kalacağı düşüncesindeyim. Zaten aşı bulunmasaydı, altın şu anda 500 TL belki de 600 TL’yi bulmuş durumdaydı. Aşının gelmesi, dünyadaki istikrarın sağlanmasından dolayı şu anda dünyadaki altın onsunun düşmesi, Türkiye’deki doların sabit kalmasından dolayı altın sabit olarak devam ediyor. Bizim için en önemli olan şey altının istikrarlı olarak, sabit durması müşteri ve bizim açımızdan satış yönünde daha etkili oluyor. Onun için biz kuyumcular olarak altının sabit tutulmasından yanayız” ifadelerini kullandı.

 

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar