Almanya Başbakanı Merkel: Yenemedik, peşimizi bırakmıyor

Almanya'da salgınla mücadele tedbirlerinin süresi 18 Nisan'a kadar uzatıldı. 11 saat süren toplantının ardından açıklamalarda bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Henüz virüsü yenemedik, peşimizi bırakmıyor" dedi.

Gevrek Haber
08:44 -
0 yorumun tümünü göster
Almanya Başbakanı Merkel: Yenemedik, peşimizi bırakmıyor

Almanya'daki durumun çok ciddi olduğunu vurgulayan Merkel, virüsün İngiltere'de ilk kez görülen Kovid-19'un mutasyona uğramış tehlikeli türünün ülkede yayıldığını, yeni vaka sayılarının hızla arttığını ve yoğun bakımdaki yatakların yeniden dolmaya başladığını belirtti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, toplantının ardından düzenlediği basın toplantısında alınan tedbirleri savunarak, "Henüz virüsü yenemedik, peşimizi bırakmıyor" dedi. Merkel, Almanya'da salgındaki durumun çok ciddi olduğunu vurgulayarak, İngiltere'de ilk kez görülen Kovid-19'un mutasyona uğramış tehlikeli türünün Almanya'da yayıldığını, yeni vaka sayılarının hızla arttığını ve yoğun bakımdaki yatakların yeniden dolmaya başladığını belirtti.Sağlık sisteminin kapasitesinin sonuna gelmesini önlemek istediklerini anlatan Merkel, bu dönemde Kovid-19'a yakalanan birçok orta yaşlı ve gencin hastalığının ağır geçmeye başladığını kaydetti. Başbakan Merkel, Kovid-19 aşılarına genel bir ihracat yasağı getirilmesine karşı olduğunu belirterek, aşı üretiminde çeşitli uluslararası bağımlılıkların bulunduğunu, bu konuda tedarik zincirlerine bakılması gerektiğini ifade etti.

Yeni veri eklenmemiş.

Son Yazılar